Росток. "Українська мова: Прописи”. 1 клас, комплект з 4-х частин. Пушкарьова Т. О.
Доставка
Оплата
Характеристики
Опис
“Українська мова: Прописи” у чотирьох частинах для 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, що працюють за носвітньою технологією «Росток», підготовлений М. І. Кальчук, вчителем початкових класів Української ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Обухівського району Київської області, заслуженим учителем України, та М. І. Чабайовською, доцентом кафедри мови та методики викладання у початковій школі інституту педагогіки та психології НПУ імені М. П. Драгоманова.
Посібник розроблено відповідно до освітньої галузі «Мови і літератури» Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 462 від 20 квітня 2011 р.
В основу посібника покладено зміст навчальної програми «Українська мова. 1 клас” для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою (освітня технологія «Росток») авторів: Кальчук М. І., Коченгіної М. В., Чабайовської М. І., рекомендованої Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (лист № 1/11-14346 від 11 вересня 2012 року, протокол № 7 від 02. 07. 2012 р.),
Мета наукової концепції навчання письма за освітньою технологією «Росток» на відміну від державної навчальної програми «Українська мова. 1-4 класи загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою» полягає: 1) в оптимізації процесу формування навички письма в учнів 1-ого класу відповідно до індивідуальних можливостей та інтересів дітей; 2) у відсутності зв’язку читання із процесом навчання письма; 3) у застосуванні генетичного методу навчання каліграфічного письма; 4) у використанні інтегрованого і блочного навчання за принципом – від легшого до важчого.
Посібник укладено у чотирьох частинах відповідно до трьох періодів навчання грамоти: підготовчого – здійснюється підготовка руки до оволодіння письмом, письмо елементів букв: перша частина; основного – письмо малих та великих літер українського алфавіту; вивчення основних з’єднань букв; письмо слів, речень: друга і третя частини; корекційного – удосконалення письма літер, слів, речень; тренування у безвідривному сполученні букв у словах; пропедевтична робота з формування у школярів знань про одиниці різних мовних рівнів (звук, слово в його лексичному і граматичному значеннях, речення, текст): четверта частина.
Начерки літер у посібнику відповідають єдиним зразкам каліграфічного письма букв українського алфавіту, поданим у методичному листі МОН України “Основні технічні характеристики форм рукописних букв українського алфавіту для використання в загальноосвітніх навчальних закладах України” від 18 липня 2003 року, в якому зазначено основні зміни, що відбулися у сучасній школі в системі каліграфічного письма.
Зауважимо, що посібник такого типу створено в Україні вперше.
У посібнику зроблено акцент на використанні також таких принципів: гуманістичний характер освіти, вільний розвиток особистості; пріоритет розвивального навчання та виховання; застосування ігрових методів та прийомів у навчально-виховному процесі; доцільність запроваження інноваційних форм, методів та прийомів навчання; пріоритет творчої діяльності; розвиток в учнів саморефлексії та рефлексії.