Personita (Персонита). Метафоричні асоціативні карти
Доставка
Оплата
Характеристики
Опис
77 кольорових карт-портретів, плюс 44 ситуаційних карти для 1-10 гравців будь-якого віку.
«Персонита» складається з двох колод карт: 77 кольорових портретів зображують найрізноманітніші типажі і особи дітей і підлітків різних країн і народів північних і південних, східних і західних.
У набір крім карт-портретів, входить 44 ситуаційні карти, які схематично вказують на можливі зв'язки, відносини і події.
Карти-портрети можуть використовуватися окремо або в комбінації з картами-ситуаціями. В той момент, коли ми беремо дві карти-портрета, наша уява починає ставити питання: «Як можуть бути ці люди пов'язані між собою? Які симпатії і антипатії, надії і страхи впливають на їх особисті історії і сприяють розвитку їх відносин?»
Ситуаційні карти у вигляді певних геометричних фігур можуть вільно інтерпретуватися як існуюче положення речей, стану (поточна ситуація, душевний настрій) або форми відносин, допомагаючи нам використовувати власну уяву у створенні наших персональних історій.
Карти «Персонита» складаються з портретів дітей та молоді з усіх куточків Землі, цивілізацій і культур і так само з дітей і підлітків, що живуть в нашому внутрішньому світі, світі асоціацій і метафор. Розглядаючи ці портрети, ми починаємо усвідомлювати, яку життя ведуть ці люди? Що вони можуть думати і відчувати? Як вони бачать себе? Як інші бачать їх? Які надії і мрії, які страхи, впливають на їхнє життя? Що з нашого дитинства, нашої юності досі живе в нас самих?
Світ навколо нас ніби стає менше, час прискорює свій біг, а наше життя стає все більш складною і заплутаною. Відчувати себе «своїм», «в своїй тарілці» у цьому метушливому світі, зберігати свою цілісність і розвиватися далі, навіть перебуваючи під таким пресингом, часом здається дуже непростим завданням. Більше, ніж коли б то не було, життя вимагає від нас доброзичливості і толерантності по відношенню до людей іншої раси або культури.
«Персонита» пропонує нам з допомогою гри поглянути на життя очима інших людей, таким чином навчаючи нас навичкам толерантності до чужих поглядів і переконань. Використовуючи нашу уяву, ми можемо тренуватися в розумінні почуттів, бажань і поведінки самих себе і навколишніх, а також усвідомленні глибинного сенсу нашого існування.
Слово «Персонита» - зменшувальне від слова «персона», що латинською означає:
- маску, використовувану актором,
- характер або персонаж, якого грає актор,
- той, хто грає у виставі,
- особа, що має які-небудь права,
- і в пізнішому варіанті, людина взагалі.
Ми використовуємо слово «Персонита» для позначення дітей і підлітків.
Карти запрошують нас повправлятися в читанні осіб і характерів, розумінні зв'язків між людьми і знаходженні збігів між собою та іншими.
Граючи з самим собою, можна використовувати карти «Персонита» як відправну точку для малювання чи написання оповідань.
В родині, з друзями або знайомими можна грати просто для забави.
Ці картки також можна використовувати для навчання комунікативним навичкам в педагогічній діяльності і в інших професіях, пов'язаних зі спілкуванням з людьми. Кількість різних варіантів гри і способів її практичного використання в усіх перелічених сферах безмежно.
При комбінації карт «Персонита» і «Персона» (88 портретів, в основному дорослих), стає можливим демонстрація зв'язків і відносин між різними поколіннями людей. Карти-взаємодії і карти-ситуації з цих колод можна використовувати спільно.
Незалежно від того, як ви збираєтеся використовувати карти, будь ласка, враховуйте ці рекомендації:
Не обов'язково бути буквальним в інтерпретації карти.
Зображення на ній може розглядатися як символ або метафора. Наприклад, вираз зображеного на карті особи, можливо, метафорично говорить нам про певні почуття чи стосунки, і сама ця карта ніяк не пов'язана з якимось конкретним людиною.
Мистецтво є основою для творчості – надайте повну свободу своїм асоціаціям.
Уникайте складних сюжетів. Проста сюжетна лінія більш цікава, і за нею легше стежити.
Утримуйтеся від інтерпретації або реинтерпретации карти іншого гравця. Немає «неправильних» відповідей або історій.
Розповідайте історію в теперішньому часі і описуйте події «у русі» і динаміці.
Робота в групі йде краще, якщо гравці реагують на обрану карту спонтанно, використовую більше свою фантазію, ніж на логіку.
Уникайте тривалих монологів. Надавайте можливість всім учасникам включитися в гру.
Не соромтеся відсортовувати будь-які карти, які ви з будь-якої причини вважаєте невідповідними. Під час гри кожен може змінити обрану карту, без пояснення причин.
«Персонита» - це асоціативна гра, а не змагання. Для цієї гри не існує жодних твердих правил.
Ми, тим не менш, пропонуємо Вам кілька ідей, які ви зможете використовувати в грі в якості концептуальної основи. Вона створить необхідні умови для того, щоб процес розповідання історії міг вільно розвиватися по своїх власних правилах. Картки можуть бути обрані в сліпу або роздані гравцям.
Гра може початися з гравця, раздавшего карти або з того, хто готовий почати першим. Гравці можуть грати за годинниковою стрілкою або в будь-якій іншій послідовності. Взагалі, карти розкриває той гравець, чий зараз хід. Для цього є дві причини: по-перше, так гравці зможуть уважно слухати оповідача, без обдумування в цей момент своїх власних історій; по-друге, так гравці зможуть зберегти свою спонтанність до того моменту, коли настане їхня черга розповідати.
Ви можете створити нові карти-ситуації, які можуть бути приєднані до 44 наявних, наприклад, карта у вигляді генеалогічного дерева, в якому кожна фігура представляє окремого члена сім'ї.
Ігри для 2 і більше гравців.
"Зміни"
Лунають по 2 карти-портрета або кожен гравець витягує їх в сліпу. Отримані картки не повинні показуватися іншим гравцям. Всі інші карти залишаються лежати у колоді сорочкою вгору, крім однієї карти, яку відкривають і кладуть поруч з колодою.
Гравці по черзі беруть третю карту з колоди або одну з відкритих карт, лежать поруч з нею. Учасник закінчує свій хід відкриваючи одну карту і кладучи її поряд з колодою. Гра продовжується до тих пір, поки у кожного гравця не залишається по дві карти, які, на їх думку, є зображеннями одного і того ж людини в різні періоди його життя. Гравці відкривають свої карти і розповідають, які зміни відбулися в житті людини, зображеного на них.
"Соло"
Гравці витягують з колоди по одній карті-портрета або ж карти лунають. Карти тримають сорочками вгору. Гравці по черзі відкривають карти, позначаючи персонажі, яка на них зображені і описують деякі аспекти життя цих людей. Наприклад: - сімейний стан - рід діяльності, захоплення, особисті властивості і особливості характеру - релігійні погляди і система цінностей - уявлення про самого себе -улюблений музичний інструмент, їжа, колір і так далі.
Варіант I:
Опишіть цю ситуацію, бачачи її зі сторони, але від 1-го особи: «Мене звуть Мерилін, мені 12 років, я збираюся вперше змінити школу і мені цікаво, що з цього вийде і що все від мене чекають».
Варіант II:
Кожен гравець по черзі описує один з аспектів персони, яка зображена на карті.
"Дует"
Кожен гравець отримує або тягне 2 карти і тримає їх закритими. Після того, як карти роздані, учасники по черзі розкривають дві свої карти і описують відносини між людьми, які на них зображені.
Варіант: одна з карт це гравець, а друга - це людина, з якою у нього є якісь відносини. Опишіть ці відносини від першої особи з точки зору карти 1.
При виборі карт в цих іграх потрібно менше орієнтуватися на фактичне зовнішню схожість і більше на почуття, яке вони у вас викликають. Таким чином, при виборі карт ми не прив'язані до віку, кольору шкіри або підлозі.
Використовуючи карти «Персонита» ми можемо відтворити сцени з нашого повсякденного або нашого внутрішнього життя. Кожен з учасників гри може винаходити свої власні варіанти, або змінювати вже існуючі, адаптуючи їх до конкретних ситуацій. Не соромтеся додавати ваші власні карти до колоді!
Карти «Персонита» можуть також використовуватися в комбінації з усіма іншими колодами метафоричних асоціативних карт. Ці карти можна використовувати не тільки для розваги, але і як ефективний робочий інструмент для самої різної професійної діяльності. Кожна карта - це кольоровий трамплін для нашої власної фантазії. Наші ідеї та асоціації не обмежені ніякими рамками.
Правила застосування метафоричних асоціативних карт є максимально гнучкими. Вони служать керівництвом для створення бажаного контексту, в якому кожен з нас отримує доступ до свого творчого, креативного початку.