Росток. "Математика”, 3 клас, 1 частина, кольорові. Пушкарьова Т. О.
Доставка
Оплата
Характеристики
Опис
У 1 частині учні знайомляться з поняттями множини і її елементів, розглядають операції об’єднання та перерізу множин і їхні властивості, знайомляться з теоретико-множинною символікою. Серйозна увага приділяється розкриттю аналогії між діями з числами, яка допомагає усвідомити процес історичного розвитку поняття числа, пов’язати походження чисел і дій з ними з життєво важливими практичними задачами додавання і віднімання множин об’єктів.
Питання історичного розвитку різних систем лічби й запису чисел досить докладно розглядаються не лише в позакласній роботі, а й на уроках. Ці уроки покликані сприяти формуванню в учнів уявлень про математичний метод досліджень реального світу, розвитку в них пізнавального інтересу. Тут же мотивується подальше вивчення нумерації багатоцифрових чисел і дій над ними, які безпосередньо слідують за вивченням множин.
У 2 частині підручника вводяться одиниці маси – грам, тона, центнер. Формується уміння розв’язувати задачі на пропорційні величини, спираючися на використання операцій множення і ділення.
Закріплюються нумерація, додавання і віднімання багатоцифрових чисел, а також їх множення й ділення.
Розглядаються деякі перетворення на площині (паралельне перенесення, симетрія).
У 3 частині вивчаються міри часу, календар. На основі деяких логічних понять (висловлювання, істинне і хибне висловлювання), уточнюється поняття рівняння і розглядаються нові їх види. Діти знайомляться з поняттям змінної і виразу зі змінною, вчаться знаходити значення виразів зі змінною, будувати формули залежностей між величинами. Розглядаються формули об’єму прямокутного паралелепіпеда, ділення з остачею.
Формуються знання про співвідношення і залеж ність між величинами, одиниці їх вимірювання; уміння скорочено записувати величини, розв’язувати задачі на визначення швидкості, часу, відстані. При розв’язанні задач уводиться табличний спосіб короткого запису умови, який використовується при розв’язанні задач на формули.
Набуває подальшого істотного розвитку числова лінія: учні будують* алгоритм множення багатоцифрових чисел на двоцифрове число.
У 4 частині розглядаються формули вартості, роботи, добутку. Учні знайомляться з новими величи нами (вартість, продуктивність і т.д.), виділяють залежні характеристики процесів, установлюють взаємозв’язок між ними та описують їх за допомогою формул, таблиць і графічних моделей. На завершення будується узагальнена формула добутку а = Ь • с, яка виявляє аналогію між усіма вивченими залежностями. Саме формула добутку дозволяє провести класифікацію раніше вивчених видів простих задач і на цій основі познайомити учнів із загальним підходом до побудови алгоритмів розв’язання складених задач.
Формується уміння множення на трицифрове число, яке дає можливість поширити побудований алгоритм на загальний випадок множення довільних чисел.