Росток. Українська мова. 2 клас. з 4-х частин, автори М. І. Кальчук, Н. І. Карась.
Доставка
Оплата
Характеристики
Опис
Мета даного посібника – показати учням послідов ність утворення правильного усного і писемного мовлення: від утворення звуків, злиття їх у склади, утворення слів, речень до написання текстів, а лінгвістична казка, яка є початком кожної теми, підвищує пізнавальну діяльність молодших школярів, сприяє розвитку навичок мовленнєвої діяльності.
Запропонована авторами організація навчання за даним підручником дасть можливість показати учням українську мову у вигляді стрункої системи лінгвіс тичних явищ і понять, сприятиме цілісному і глибокому розумінню матеріалу, а отже, допоможе краще зрозуміти “секрети” правильного усного і писемного мовлення, дозволить побачити і відчути справжню красу українського слова.
Підручник 2 класу знайомить з різновидами букв і звуків, основними правилами орфографії. Учні навчатимуться розташовувати слова за алфавітом, орієнтуючись на першу і другу літери; розвиватимуть уміння користуватися алфавітом у роботі з навчальним словником, вимовляти слово так, щоб чітко було чути наголошений звук, не розтягуючи по складах. За допомогою підручника закріплюються уявлення про слово як одиницю мови і мовлення, про речення та його зміст. Учні навчаються розрізняти іменники, прикметники та дієслова, виявляти в реченні службові слова; правильно відтворювати інтонацію розповідних, питальних і спонукальних речень, речень з додатковою окличною інтонацією; розрізняти поширені й непоширені речення. Підручник 2 класу спонукає до спостереження за ознаками тексту, його будовою; навчає визначати кількість абзаців та основні частини тексту, сприймати і розуміти після 1-2 прослуховувань зміст тексту та його стиль, складати і записувати 2-3 речення, зв’язаних між собою за змістом, усно переказувати текст за допомогою плану, словосполучення, зачину чи кінцівки.
1 частина підручника присвячена повторенню вивченого в 1 класі матеріалу. Учень отримає базові знання про мову, мовні уміння, навчиться розрізняти поняття “мова” і “мовлення”, набуде навичок письма, техніки гшсьма, культури оформлення письмових робіт.
2 частина знайомить з різновидами букв і звуків, основними правилами орфографії. Учні навчатимуться розташовувати слова за алфавітом, орієнтуючись на першу і другу літери; розвиватимуть уміння користува тися алфавітом у» роботі з навчальним словником, вимовляти слово так, щоб чітко було чути наголошений звук, не розтягуючи по складах.
За допомогою 3 частини закріплюються уявлення про слово як одиницю мови і мовлення, про речення та його зміст. Учні навчаються розрізняти іменники, прикметники та дієслова, виявляти в реченні службові слова; правильно відтворювати інтонацію розповідних, питальних і спонукальних речень, речень з додатковою окличною інтонацією; розрізняти поширені й непоширені речення.
4 частина спонукає до спостереження за ознаками тексту, його будовою. Учень навчається визначати кількість абзаців та основні частини тексту, сприймати і розуміти після 1-2 прослуховувань зміст тексту та його стиль, складати і записувати 2-3 речення, зв’язаних між собою за змістом, усно переказувати текст за допомогою плану, словосполучення, зачину чи кінцівки.