Persona (Персона). Метафоричні асоціативні карти
Доставка
Оплата
Характеристики
Опис
77 барвистих карт-портретів плюс 33 картки-взаємодії для 1-10 гравців будь-якого віку.
Карти «Персона» складаються з двох колод: 77 барвистих портретів, зображують найрізноманітніші типажі і обличчя людей будь-якого віку, різних країн і народів північних і південних, східних і західних.
Разом з портретами додається 33 картки-взаємодії, які схематично зображують можливі зв'язки і відносини між людьми.
Карти-портрети можуть використовуватися окремо і в комбінації з картами-взаємодії. Ці портрети намалював канадський художник Елі Раман, використовуючи для цього найрізноманітніші художні стилі. Він зобразив людей, які можуть населяти будь-який куточок нашого світу або нашої уяви.
Розглядаючи ці портрети, ми починаємо цікавитися, яким життям живуть ці люди? Що вони відчувають? Про що думають? Як їх звуть? Що інші думають про них? Як вони представляють самі себе? У теж час карти можуть демонструвати не тільки різні типи людей, але і різні аспекти нашої власної особистості
. Якщо ми виберемо 2 карти-портрета, то ми можемо почати представляти їхні стосунки, симпатії і антипатії. Карти-взаємодії, інтерпретацію яких гравець робить самостійно, допомагають направити його фантазію в певне русло і полегшити придумування історій. Світ навколо нас ніби стає менше, час прискорює свій біг, а наше життя стає все більш складною і заплутаною. Відчувати себе «своїм», «в своїй тарілці» у цьому метушливому світі, зберігати свою цілісність і розвиватися далі, навіть перебуваючи під таким пресингом, часом здається дуже непростим завданням. Більше, ніж коли б то не було, життя вимагає від нас доброзичливості і толерантності по відношенню до людей іншої раси або культури.
«Персона» пропонує нам через гру поглянути на життя очима інших людей, таким чином навчаючи нас навичкам толерантності до чужих поглядів і переконань. Використовуючи нашу уяву, ми можемо тренуватися в розумінні почуттів, бажань і поведінки самих себе і навколишніх, а також розуміння глибинного сенсу нашого існування.
«Персона» в перекладі з латині означає:
- маска, використовувана актором,
- характер або персонаж, якого грає актор,
- той, хто грає у виставі,
- особа, що має які-небудь права,
- і в пізнішому варіанті, людина взагалі.
Карти «Персона» запрошують нас повправлятися в читанні осіб і характерів, розумінні зв'язків між людьми і знаходженні збігів між собою та іншими. У індіанців Північної Америки існує приказка, щоб дізнатися інших, ми повинні пробігти багато миль в їх взуття. Граючи з самим собою, можна використовувати карти «Персона» як відправну точку для малювання чи написання оповідань. В родині, з друзями або знайомими можна грати просто для забави. Ці картки також можна використовувати для навчання комунікативним навичкам в педагогічній діяльності і в інших професіях, пов'язаних зі спілкуванням з людьми. Кількість різних варіантів гри і способів її практичного використання в усіх перелічених сферах безмежно.
Незалежно від того, як ви збираєтеся використовувати карти, будь ласка, враховуйте ці рекомендації: Не обов'язково бути буквальним в інтерпретації карти. Зображення на ній може розглядатися як символ або метафора. Наприклад, вираз зображеного на карті особи, можливо, метафорично говорить нам про певні почуття чи стосунки, і сама ця карта ніяк не пов'язана з якимось конкретним людиною. Мистецтво є основою для творчості – надайте повну свободу своїм асоціаціям. Уникайте складних сюжетів. Проста сюжетна лінія більш цікава, і за нею легше стежити. Утримуйтеся від інтерпретації або реинтерпретации карти іншого гравця. Немає «неправильних» відповідей або історій. Розповідайте історію в теперішньому часі і описуйте події «у русі» і динаміці.
Робота в групі йде краще, якщо гравці реагують на обрану карту спонтанно, використовую більше свою фантазію, ніж на логіку. Уникайте тривалих монологів. Надавайте можливість всім учасникам включитися в гру. Не соромтеся відсортовувати будь-які карти, які ви з будь-якої причини вважаєте невідповідними. Під час гри кожен може змінити обрану карту, без пояснення причин.
«Персона» - це асоціативна гра, а не змагання. Для цієї гри не існує жодних твердих правил. Ми, тим не менш, пропонуємо Вам кілька ідей, які ви зможете використовувати в грі в якості концептуальної основи. Вона створить необхідні умови для того, щоб процес розповідання історії міг вільно розвиватися по своїх власних правилах. Картки можуть бути обрані в сліпу або роздані гравцям. Гра може початися з гравця, раздавшего карти або з того, хто готовий почати першим. Гравці можуть грати за годинниковою стрілкою або в будь-якій іншій послідовності. Взагалі, карти розкриває той гравець, чий зараз хід. Для цього є дві причини: по-перше, так гравці зможуть уважно слухати оповідача, без обдумування в цей момент своїх власних історій; по-друге, так гравці зможуть зберегти свою спонтанність до того моменту, коли настане їхня черга розповідати. Карти-взаємодії можуть бути використані, наприклад, для того, щоб зобразити генеалогічне дерево, в якому кожна точка представляє окремого члена сім'ї. Ми вітаємо створення будь-яких нових варіантів використання карт.
Ігри для 2 і більше гравців.
Зміни.
Лунають по 2 карти-портрета або кожен гравець витягує їх в сліпу. Отримані картки не повинні показуватися іншим гравцям. Всі інші картки залишаються у колоді сорочкою вгору, крім однієї карти, яку відкривають і кладуть поруч з колодою. Гравці по черзі беруть третю карту з колоди або одну з відкритих карт, лежать поруч з нею. Учасник закінчує свій хід відкриваючи одну карту і кладучи її поряд з колодою. Гра продовжується до тих пір, поки у кожного гравця не залишається по дві карти, які, на їх думку, є зображеннями одного і того ж людини в різні періоди його життя. Гравці відкривають свої карти і розповідають, які зміни відбулися в житті людини, зображеного на них.
Соло
Гравці витягують з колоди по одній карті-портрета або ж карти лунають.
Карти тримають сорочками вгору. Гравці по черзі відкривають карти, позначаючи персони, яка на них зображені і описують деякі аспекти життя цих людей. Наприклад: - сімейний стан - рід діяльності, захоплення, особисті властивості і особливості характеру - релігійні погляди і система цінностей - уявлення про самого себе -улюблений музичний інструмент, їжа, колір і так далі.
Варіант I: Опишіть цю ситуацію, бачачи її зі сторони, але від 1-го особи: «Це мій портрет. Мене звати Софія, мені 21 рік. Я хочу зробити кар'єру музиканта, на жаль, я боюся сцени.»
Варіант II: Кожен гравець по черзі описує один з аспектів персони, яка зображена на карті.
Дует
Кожен гравець отримує або тягне 2 карти і тримає їх закритими. Після того, як карти роздані, учасники по черзі розкривають дві свої карти і описують відносини між людьми, які на них зображені. Інший варіант: одна з карт це гравець, а друга - це людина, з якою у нього є якісь відносини. Опишіть ці відносини від першої особи з точки зору карти 1.
Сусіди
Гравці по черзі беруть верхню карту з колоди і описують її як якусь особу зі свого оточення зі всіма її особливостями.